sobota, 8 grudnia 2012

Recenzja książki "Małe pyszności"

Dziś w ramach cyklu "Weekend z książką" przedstawiam Wam kolejną książkę Wydawnictwa Jedność - "Małe pyszności".


"Małe pyszności" podobnie jak "Czekoladowe słodkości" to książka w miękkiej, gąbkowej okładce, wydana na kredowym papierze. Książka jest zbiorem kilkunastu ciekawych przepisów (głównie specjałów kuchni włoskiej) na małe słodkości. Podzielona jest na pięć rozdziałów w których, oprócz przepisów na smakowite ciasteczka, ptysie i herbatniki, znaleźć można również przepisy na podstawowe rodzaje ciast: kruche, ptysiowe i na racuchy.
Nie zabrakło także przedstawienia składników, które najczęściej dodawane są do włoskich ciasteczek (orzechów, suszonych owoców) oraz przyprawy (cynamon, anyż, pieprz)

Wśród 30 smakowitych przepisów, znajdziecie małe pyszności zarówno na słodko jak i te, ze szczyptą ostrych przypraw. Każdy przepis opatrzony jest zdjęciem i zawiera informacje o czasie wykonanania i stopniu trudności. Dzięki czytelnym i dokładnie zredagowanym przepisom bez problemu przygotujecie domowe bezy, ciasteczka amaretti, kasztanki czy ptysie. Tych, którzy chcialiby udekorować swoje słodkości z pewnością zainteresuje rozdział poświęcony narzędziom cukierniczym.
Książka z pewnością spodoba się tym, którzy swą przygodę z pieczeniem dopiero zaczynają. Przydatne porady, stosunkowo łatwe przepisy z pięknymi zdjęciami oraz czasem przygotowania i stopniem trudności są dużym atutem tej książki. Jedyne, co po raz kolejny rzuciło mi się w oczy to brak precyzji w opisie niektórych składników podanych w przepisach (w tym, wspomniana w poprzedniej recenzji książki "świeża śmietana"), które mogą wprowadzić w błąd mniej doświadczonych cukierników.

W książce urzekły mnie ciekawe przepisy, piękne zdjęcia, bardzo ładne wydanie. Książka, dzięki czytelnym przepisom i apetycznym zdjęciom może być idealnym prezentem dla bliskiej osoby, która ceni sobie smak domowych wypieków i chciałaby wykonać je samodzielnie.

Tytuł: "Małe pyszności"  
Stron: 96
Oprawa: twarda z gąbką  
Tłumaczenia: Zofia Pająk
Rok wydania: 2012
Format: 190x190 mm  
Cena: 24,90 zł

Książkę (w promocyjnej cenie) możecie zamówić na stronie Wydawnictwa Jedność (KLIK)

2 komentarze:

Bardzo się cieszę, że odwiedziłeś moją stronę. Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie znak w postaci komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...