niedziela, 30 grudnia 2012

Recenzja książki "Encyklopedia zdrowego żywienia - z klasztornej piwnicy. Nalewki, wina i herbaty ziołowe"

Książka "Encyklopedia zdrowego żywienia - z klasztornej piwnicy. Nalewki, wina i herbaty ziołowe" to jedna z publikacji Wydawnictwa Jedność wchodząca w skład "Encyklopedii zdrowego żywienia".


Książka pobudza zmysły od pierwszej strony. Pięknie wydana, w twardej oprawie z apetycznymi zdjęciami i niebanalnymi recepturami publikacja, przenosi czytelnika w świat klasztornych piwnic wypełnionych po brzegi aromatycznymi nalewkami, winami i likierami.
Oprócz mnóstwa ciekawych przepisów na wyborne wina, trunki i herbaty, możecie odbyć fantastyczną wędrówkę po największych włoskich klasztorach, poznać ich historię i tradycję pielęgnowaną przez lata.

Książka podzielona jest na dwa główne rozdziały. W pierwszym, znajdziecie pomysły na domowe nalewki, likiery oraz wina. Nie zabrakło tu receptur na owocowe i ziołowe trunki oraz dwóch propozycji z wykorzystaniem kawy i czekolady. Każdy przepis opatrzony jest zdjęciem oraz informacją o czasie przygotowania, oczekiwania oraz stopniem trudności. 


W drugim rozdziale poświęconym herbatom ziołowym znajdziecie zbiór przepisów na aromatyczne i smaczne napary, które świetnie wpłyną na zdrowie - odchudzą, wspomogą trawienie czy dodadzą energii. 
Na końcu każdego z dwóch rozdziałów zebrano teleadresowy spis klasztorów, które możecie odwiedzić przy okazji pobytu w słonecznej Italii.

Publikacja ta urzekła mnie pod wieloma względami. Zebrane tu przepisy są  proste w przygotowaniu. Większość składników potrzebnych do przygotowania domowych trunków znajdziecie w ogrodzie czy sklepie zielarskim. Receptury tu zebrane są prawdziwą inspiracją dla tradycjonalistów specjalizujących się w produkcji domowych alkoholi.

Książka to jedna z tych publikacji od której ciężko się oderwać i do której wciąż się wraca. "Encyklopedia zdrowego żywienia - z klasztornej piwnicy" może być świetnym prezentem dla osoby, która ceni sobie smak domowych trunków i chciałaby wykonać je samodzielnie. To jedna z tych publikacji, która obowiązkowo powinna znaleźć się w domowej, kulinarnej biblioteczce.

Tytuł: "Encyklopedia zdrowego żywienia - z klasztornej piwnicy. Nalewki, wina i herbaty ziołowe."
Autor: oprac. Francesco Padovani
Oprawa: twarda
Format: 195x270
Rok wydania: 2010
Stron: 240
Wydawnictwo: Jedność
Cena: 39,90 zł 

Książkę możecie zakupić na stronie Wydawnictwa Jedność (KLIK)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że odwiedziłeś moją stronę. Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie znak w postaci komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...