sobota, 28 lipca 2012

Sałatka w kulkach w miskach z melona

Bardzo efektowna i bardzo pyszna sałatka owocowa, która świetnie sprawdzi się na upalne dni. Schłodzone owoce polane płynnym miodem i posypane aromatyczną przyprawą podane w melonowej miseczce uświetnią niejedno spotkanie w gronie znajomych. Owoce w kuchni z rzadka grają pierwsze skrzypce, a sałatki owocowe kojarzą się jedynie z deserami dla dzieci. Od dziś nie musi tak być. Porcja owocowej sałatki to przecież bomba witaminowa, która świetnie wpływa na organizm i z powodzeniem może zastąpić słodki deser. 
Składniki:
1 melon

1/4 małego arbuza
2 mandarynki
1 brzoskwinia
4 łyżki malin
1 łyżka płynnego miodu
przyprawa do kawy i deserów
listki melisy lub mięty (do podania)


Melona przeciąć na pół. Wydrążyć pestki i za pomocą łyżki do robienia kulek wydrążyć w miąższu kulki. Oczyścić miseczkę z reszty miąższu pozostawiając około pół centymetra miąższu przy skórce. W miseczce za pomocą ostrego noża wyciąć koronę. Z arbuza wyciąć kulki. Mandarynkę obrać i pozbawić białych włókien, podzielić na cząstki. Brzoskwinię pozbawić pestki i pokroić na plasterki. Owoce ułożyć w miskach z melona, polać miodem i posypać przyprawą. Udekorować według uznania. Smacznego! 


5 komentarzy:

Bardzo się cieszę, że odwiedziłeś moją stronę. Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie znak w postaci komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...